

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 406.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 2.66 dB |
Stock: 6201
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15283
Ext.Price$0.15283
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15283 | $0.15283 |
| 10 | $0.12000 | $1.20000 |
| 50 | $0.10343 | $5.17150 |
| 100 | $0.08914 | $8.91400 |
| 500 | $0.08129 | $40.64500 |
| 1000 | $0.07653 | $76.53000 |
